Burnunuz Size Özeldir!

Her burun kişiye özeldir ve ideal burun; kişinin yüzüne en uygun ve yüzün diğer kısımlarına orantılı burundur. Unutmamalı ki; herkesin yüz oranı farklıdır ve bir başkasında beğenilen burun şekli sizde güzel durmayabilir.

Rinoplati Öncesi Hastanın Yüz Yapısının Değerlendirilmesi

Burun estetiğinde ameliyat öncesi hasta değerlendirilmesi çok önemlidir. Değerlendirmede hastanın istekleri yanında, burunun yüz ile uyumu, yöresel özellikler, cinsiyet, hastanın kemik ve kıkırdak yapısı, cilt yapısı iyi değerlendirilmelidir. Aksi takdirde basmakalıp yapılacak bir burun estetiği doğal görünüm sağlamayacaktır. Hasta karşıdan gelirken kendini hemen belli eden, yüz ile uyumlu olmayan sırıtan bir burun olacaktır.

Hasta operasyon öncesi değerlendirilirken, önce hastanın çok yönlü yüz fotoğraflarını çekiyoruz. Ayrıca burun içi ve burun dışını ışıkla ve elle muayene edip, burunun kemik, kıkırdak ve cildi hakkında detaylı bilgi sahibi olmaya çalışıyoruz. Yüz ile uyumsuzluklarını, estetik ölçümler kullanarak hem hastayı muayene ederken hem de fotoğrafları üzerinde tasarlıyoruz. Bu arada hastanın beklentilerini öğrenip, nelerin yapılıp yapılamayacağını detaylarıyla tartışıyoruz.

 529 total views

Bir Yorum Yazın